bizuteriaczyzewski
top of page

Biżuteria złocona

Wszystkie wyroby złocone

Kilka słów o złoceniu

   Złocenie srebra to proces galwaniczny, elektrochemiczny na poziomie atomowym, podczas którego płytki złota są nakładane na powierzchnię srebrną. Przez wiele lat pracy nad złoceniem doszliśmy do perfekcji w tej dziedzinie jubilerstwa i na temat pozłacania biżuterii wiemy naprawdę dużo. Na nasze wyroby nanosimy elektrolitycznie warstwę 24 ct. złota grubości od 1do 8 mikronów.

   Jaka jest idealna warstwa pozłoty na biżuterii? Oczywiście czym grubszą warstwą pokryjemy biżuterię tym bardziej będzie ona odporna na ścieranie oraz inne destruktywne czynniki. Powłoka grubości 1 mikrona pozwala długo cieszyć się dobrym wyglądem, blaskiem, a jeśli dodatkowo zadbamy o to by jak najmniej narażać naszą biżuterię na zniszczenie to na pewno będzie nas cieszyć swoim blaskiem przez wiele miesięcy, a nawet lat.

   Jak dbać o biżuterię pozłacaną? Proponujemy unikać kąpieli morskich mając ją na sobie, gdyż słona woda może przyczynić się do szybszego zmatowienia złoconej powierzchni. Wystawianie na długie działanie promieni słonecznych również może mieć negatywny wpływ na wygląd naszych drogocenności. Pierścionków pozłacanych radzimy nie zakładać do prac ogrodowych podczas których istnieje ryzyko zarysowania powierzchni, podczas sprzątania biżuterię lepiej odłożyć do odpowiedniego pudełka, w którym będzie chroniona od promieni słonecznych i czynników chemicznych, które mogą narazić ją na zniszczenie. Przed snem również dobrze będzie zdjąć kolczyki i umieścić je w odpowiednim do przechowywania w pudełeczku czy szkatułce.

   Jak dodatkowo możemy chronić biżuterię pozłacaną? Firma Biżuteria Czyżewski wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta - pokrywamy nasze wyroby ochronną warstwą polimeru, która znacznie wydłuża trwałość pozłoty, dodatkowo nadając jeszcze większy blask. Polimer jest cienką i warstwą chroniąca wyroby pozłacane, dzięki niemu na powierzchni biżuterii tworzy się warstwa hydrofobowa która nie dopuszcza do zetknięcia z powłoką złoconą czynników, które mogą ją uszkodzić.

   Ogromną zaletą biżuterii złoconej jest to, że za niewielką cenę możemy mieć ozdoby, które niczym nie różnią się od dużo droższego złota. Niektórzy posuwają się nawet do stwierdzenia, że biżuteria złocona wygląda bardziej atrakcyjnie niż ta wykonana ze złota. Dlaczego tak jest? Biżuteria złocona, w przypadku naszej firmy, jest pokrywana czystym (24 ct.) złotem, natomiast do produkcji biżuterii złotej ze względów technicznych stosuje się obniżoną próbę złota. Próba 585 oznacza, że na 1000 gram złota, jest 585 gram czystego złota, resztę mieszanki stanowią metale mające utwardzić materiał (np. miedź). Ma to wpływ na kolor złota, który przez dodatki odbiega od naturalnego. Coraz częściej spotykamy się też ze złoceniem samego złota, by nadać mu bardziej atrakcyjny kolor.

bottom of page