bizuteriaczyzewski
 

Biżuteria srebrna

Wszystkie produkty srebrne

Kilka słów o srebrze

    Srebro używane jest już od starożytności, na przestrzeni wieków ludzie znajdowali dla niego wiele różnych zastosowań. Pojawiało się jako przedmioty użytkowe np. srebrne naczynia, sztućce, jako insygnia władzy królewskiej lub kościelnej, lub w postaci jaką dziś znamy najlepiej - ozdób i biżuterii. W dawnych czasach biżuteria była w zasięgu tylko najzamożniejszych ludzi, dziś do ozdób z metali szlachetnych mają dostęp w zasadzie wszyscy. Biżuteria srebrna jest stosunkowo niedrogą, ale wciąż bardzo stylową ozdobą nadającą się zarówno do noszenia na co dzień jak i na okazje formalne.

    Szeroka gama wzorów we współczesnym świecie jubilerskim gwarantuje, że każda osoba może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku, sylwetki, statusu czy gustu. 

    Często spotykana jest biżuteria, którą klient może sam skomponować. Różnego rodzaju zawieszki, charmsy w kształcie serduszek, krzyżyki, półksiężyce, gwiazdki czy różnego rodzaju ażurki, które samemu można dołączyć lub odłączyć od kolii czy bransoletki.

    Dodatkowo do biżuterii możemy dodać grawer, a w ten sposób wyrazić siebie, lub zwykłą ozdobę przekształcić w bezcenną pamiątkę.

 Bardzo modna w ostatnim czasie jest biżuteria srebrna z perłami ale nie tylko, pięknie prezentuje się w tym zestawieniu np. onyks. Cieplejszego klimatu doda nam larimar, który oprawiony w srebrną oprawę przywodzi na myśl fale Morza Śródziemnego czy też klasyczny polski bursztyn. Ze srebrem świetnie komponują się również kamienie takie jak kwarc różowy, albo malachit którego słoje przechodzą z różnych odcieni zieleni w czerń. Również bardzo pożądanym i lubianym kamieniem w srebrnej oprawie jest moonstone, który pięknie się mieni w jasnych odcieniach z jasno niebieską poświatą. Fioletowy odcień czaroitu, lub wielobarwny agat czy delikatne kolory kwarców będą niezastąpione przy tworzeniu własnego stylu.

    Srebro posiada również właściwości bakteriobójcze, więc noszenie go ma poniekąd wpływ na nasze zdrowie. W dawnych czasach odkryto, że żywność przechowywana w srebrnych naczyniach pozwala dłużej utrzymać świeżość i zdatność do spożycia. Srebro potrafi zniszczyć bakterie, których nie jest w stanie zniszczyć nawet antybiotyk, potrafi pokonać wiele rodzajów grzybów i stworzyć środowisko, w którym grzyby oraz bakterie nie mają szans na rozwój. Z tej wiedzy korzystamy już od wielu lat. Ludzie podróżujący w ciepłych klimatach, przed wynalezieniem lodówek, musieli w jakiś sposób zadbać o świeżą wodę i tu z pomocą przychodziło srebro, które po dosypaniu do bukłaków gwarantowało, że nie rozwiną się w nich żadne niebezpieczne drobnoustroje.

    Srebro w biżuterii jest zatem świetnym wyborem. Jest dobre dla Twojej stylizacji, dla zdrowia i dla portfela.